Cepmuvakkit.com

Sıkça Sorulan Sorular

Öncelikle  programı kurmanız için telefonunuzla uyumlu olan sürümü bulunuz. Üç yöntemle kurulum yapabilirsiniz.

1. Telefonun  data kablosu ve  telefonun yönetim programı ile.(Jad ve jar dosyası birlikte)

2. Zip dosyası  içindeki Jar dosyasını Mavi diş (bluetooth) ile telefonunuza mesaj olarak göndererek açarak kurulum.

3. En kolay ve en son tercih edilmesi gereken Telefonunuzdaki internet tarayıcısına wap.cepmuvakkit.com  adresi yazılarak bağlanılır ilgili program üstüne tıklanarak kurulum gerçekleştirilir. Tabii ki telefonunuzdan internete bağlanabilmeniz için WAP/GPRS ayarlarının mevcut olması gerekmektedir.

(Kullanmış olduğunuz şebeke (operatör) sizden internet kullanım ücretini fatura edecektir.)

S.1) Programı nasıl telefonuma  kurabilirim?

Su an mp3 ilgili bir problem vardir bir sonraki versiyonda duzeltilecektir.

Özel Dosya seçildiğinde ezan okuması için ezan.mp3  isimli bir dosya /res/audio dizininde bulunması gerekir. Sırasıyla İmsak, Sabah,..Yatsı ezanlarını okuması içinde "ezan0.mp3","ezan1.mp3"..."ezan5.mp3" yine res/audio/ dizinde bulunması gereklidir. Eğer Jad dosyası kullanılarak yükleme yapılacaksa yine aynı şekilde jad dosyası içerisinde dosya büyüklüğü de yeni değeler değiştirilir.

S-4) Farklı Ezan Dosyaları nasıl ekleyebilirim

Telefonunuzda Java yüklü değilse (bazı telefonlarda fabrika ayarlarında java yüklü bir şekilde gelmektedir) Java MidletManager programını yükledikten sonra programı açmak suretiyle çalıştırabilirsiniz.

S-2)  PDA veya Windows Mobile işletim sistemi olan telefonlarda nasıl yükleme yapabilirim?

Program telefonunuzun orijinal varsayılan diline göre gösterim yapmaktadır. Eğer telefonunuz İngilizce veya başka bir dilde ise İngilizce gösterir. Türkçe göstermesi için winrar programı ile jar uzantılı dosyanın içerisinde lang\messages_tr_TR.properties isimli dosyanın ismini messages.properties olarak değiştirin. Eğer Jad dosyası kullanılarak yükleme yapılacaksa jad dosyası içerisinde dosya büyüklüğü de yeni değer ile değiştirilir. messages.properties  önce silinir messages_tr_TR.properties deki _tr_TR  harfleri silinir.   

 

 

 

 

 

S.3)  Menüler yazılar İngilizce çıkıyor?

Namaz vakitleri her zaman yanınızda! (WAP.CEPMUVAKKIT.COM)

 

Bazı telefonlarda mesela 6300 modelinde nokianın bu sorun mevcuttur.  Bu sorunu çözmek için Nokia nın web  sitesinde “ firmware update” yaparak  çözebilirsiniz diye tahmin ediyorum.  Bu  6300 ın bir hatasıdır. Yeni sürümlerde güncellemiş  olmaları gerek. 

Windows mobile 6 . Sürümünde  de bu farklılık vardır. Bunun için şu herhangi bir  fikir beyan edemiyorum. Fakat bunun için ileride bu sayfada duyurulacaktır.

S-5) Telefon saati ile tarihin yanındaki saat farklı olduğu kalan sureyi yanlis gösterıyor?

Telefonunuzun ezan okuması için Telefonun  sesli genel  kipinin açık olması lazım. Ayrıca CepMuvakkitT

Sürümü ezan okumaz CepMuvakkitG ve Cepmuvakkit sürümleri ezan okuyabilmektedir. Özetle telefonunuz sessiz veya titreşim kipinde ise ezan duyamazsınız.

S-6) Ezan vakti geldiği halde ezan okumuyor?

GPS (KKS) den bilgi okumak için  GPS uydularından  halihazırda bilgi okuyor  olması gerekmektedir. Nokia nın GPS data uygulaması ile  bağlanılıp  aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi veri okunabilir

S-7) GPS (KKS) Kuresel Konumlandırma Sisteminden enlem boylam değerlerini  okumuyor?